Skąd pozyskiwać informacje rolnicze?

Sektor rolniczy jest dziś bardzo prężnie i dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki. Zarówno sam postęp technologiczny, jak i ogrom informacji z rynku rolniczego wymuszają na właścicielach gospodarstw i pracownikach tego sektora ciągły dostęp do informacji i poszerzenia wiedzy.

Do niedawna jedynym z podstawowych źródeł, które pozwalało rolnikom na dotarcie do wiedzy i bieżących informacji z ich sektora była prasa. Dziś z jednej strony niewiele się zmieniło, gdyż nadal to „papierowe medium” dostarczyć może wielu interesujących informacji, ale też doszło do zmian. Czasopisma rolnicze, to dziś kilkadziesiąt tytułów i to zarówno skupiających się na konkretnych zagadnieniach, jak np. hodowla zwierząt, produkcja roślina czy maszyny rolnicze, jak i te traktujące tematykę rolnictwa przekrojowo.

Internet stoi otworem

Oczywiście ogromu wiedzy i informacji rolniczych dostarcza też Internet. Dziś to medium dostępne jest w każdym domu, co daje możliwość szybkiego i, co ważne, łatwego dostępu do informacji. Najlepsze portale z informacjami rolniczymi nie szczędzą wiedzy i newsów z sektora rolniczego. Tutaj też, podobnie jak w przypadku prasy, mamy możliwość skorzystania zarówno ze stron i portali skupionych na konkretnej gałęzi rolnictwa, jak i tych oferujących dostęp do szerokiego spektrum informacji. Najnowsze wiadomości z rynku rolniczego, ceny zbóż, żywca, innych produktów rolnych, doradztwo rolnicze, informacje o kredytach rolniczych, rynek maszyn, nawozów, pasz, serwis pogodowy i wiele innych, to wszystko znajdziemy na portalach dla rolników. Twórcy niektórych z nich pomyśleli też o stworzeniu aplikacji mobilnych dających dostęp do informacji i oferujących wiele dodatkowych funkcji.

Facebook i nie tylko

Portale społecznościowe takie jak Facebook, to również pewne źródło informacji rolniczych. Zarówno profile firm i instytucji rolniczych, jak i grupy tematyczne dla właścicieli gospodarstw rolnych to ogromne źródło informacji, gdzie rolnicy mogą dzielić się wiedzą na bieżąco i czerpać ze swoich wspólnych doświadczeń. Także w serwisie YouTube nie brak jest kanałów. poświęconych rolnictwu i jego problemom i to zarówno tych prowadzonych przez firmy z branży, jak i przez samych właścicieli gospodarstw, którzy bardzo często dysponują fachową wiedzą i są przy tym prawdziwymi pasjonatami pracy na roli.

Wystawy i targi, jako źródło informacji

Dodatkowym, ale niezwykle ważnym, a przy tym odprężającym źródłem informacji są wszelkiego rodzaju branżowe targi, wystawy, konferencje i kursy. Obecnie w Polsce odbywa się ich na prawdę sporo i często trudno nawet zdecydować się, w których z nich uczestniczyć. Co istotne, wszystkie pozwalają na lepsze poznanie sektora rolniczego. Podczas wielu z nich odbywają się interesujące prelekcje i konferencje. Dodatkowym źródłem informacji, a przede wszystkim wiedzy są też kursy dla rolników. Warto w nich uczestniczyć by być na bieżąco ze zmianami w nowoczesnym rolnictwie.

Gdy połączymy możliwości, które dają najlepsze portale oferujące informacje rolnicze z wiedzą do której dostęp dają kursy i konferencje oraz obecność na targach na pewno nie pozostaniemy w tyle.

Poprzedni artykułCzy e-handel stanowi zagrożenie dla galerii handlowych?
Następny artykułZakaz zbliżania – czy funkcjonuje w praktyce? Poznaj fakty, nie mity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj