Leasing na samochód, czy to się opłaca?

Z leasingu samochodowego w naszym kraju korzystają przede wszystkim firmy. Na Zachodzie Europy popularne są również leasingi indywidualne, które pozwalają zwykłemu kowalskiemu na skorzystanie z tej formy finansowania kupna samochodu.

Czym jest leasing?

Leasing jest formą finansowania, w której kupca niejako wypożycza samochód od firmy. Do czasu spłaty samochodu to nie my jesteśmy jego właścicielami. Wiąże się to z tym, że nie odpowiadamy za żadne szkody, przeglądy czy wymianę opon. Kupujący podpisuje umowę na określony czas, w której zobowiązuje się na comiesięczne płatności. Po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupienia auta, można również zrezygnować i wziąć w leasing kolejny nowszy samochód.

Korzyści z leasingu

Leasing pozwala tak naprawdę cieszyć się z możliwości korzystania z samochodu bez żadnych dodatkowych obowiązków. Musimy tylko dbać o tankowanie, reszta należy do firmy leasingowej. Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z rocznych kosztów utrzymania auta, wymiana opon, ciągłe naprawy, wysokie ubezpieczenia dają pokaźną sumę. W leasingu możemy stać się także użytkownikami najnowszych aut, co zwykle nie jest możliwe. I niczym nie musimy się martwić, tylko cieszyć się jazdą.

Następny artykułCzym zajmuje się komornik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj