Jak porodzić sobie z długami?

Bardzo wielu Polaków zmaga się z zadłużeniem. Wynika ono z niespłaconych pożyczek, czy zaległościach w opłatach. Życie z długami pozbawia nas komfortu  życia i staje się naszą zmorą. Im więcej zwlekamy ze spłatą tym nam trudniej spłacić zaległości.

Ugoda z bankiem

Kiedy tylko zaczynamy mieć problemy ze spłatą kredytów to powinniśmy udać się do banku w celu podpisania ugody. Pozwoli to na skondensowanie wszystkich zadłużeń i obniżenie raty, tak byśmy  byli w stanie ją spłacać. Być może mamy przy kredycie ubezpieczenie, a np. poważnie zachorowaliśmy. Jeśli tak to nasze kredyty mogą zostać automatycznie spłacone przez ubezpieczyciela. Nie warto czekać aż będziemy zalegać z ratami, dołoży to tylko dodatkowe koszty windykacyjne a w przyszłości komornicze.

Zaległe opłaty

Jeśli nasz czynsz czy jakiś rachunek okazał się zbyt wysoki to również od razu trzeba udać się do firmy, by nie odcięli  nam prądu czy wody. W przypadku większych zaległości warto udać się do spółdzielni czy dostawców wody czy prądu, by zawrzeć ugodę. Pozwoli to na zapłacenie zadłużenia w mniejszych kwotach dostępnych dla nas. Trzeba również pomyśleć o zmniejszeniu zużycia, by na przyszłość rachunki były znacznie mniejsze.

Poprzedni artykułSpadek po rodzicach – co warto o nim wiedzieć?
Następny artykułJak walczyć z oszustami finansowymi w internecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj