Jak wycisnąć najwięcej zysku z konta oszczędnościowego?

Konto oszczędnościowe to dobry sposób na początek przygody z gromadzeniem kapitału. Chociaż oprocentowanie nie należy do najwyższych, można spróbować zarobić na tym możliwe jak najwięcej. Sprawdź, co możesz zrobić, aby osiągnąć ponadprzeciętne zyski.

Jak pokazuje kalkulator konta oszczędnościowego, jest to produkt niepozwalający na uzyskanie wysokich stóp zwrotu. Wynika to z niskich stóp procentowych utrzymujących się na stałym poziomie już od marca 2015 roku. Dlatego osoby gromadzące środki na koncie oszczędnościowym nie mają szans na wysoki zarobek.

Jak obliczyć zysk z konta oszczędnościowego?

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, kalkulator pomoże oszacować wysokość zysków możliwych do wypracowania. Jest to praktyczne narzędzie, które – w zależności od specyfiki funkcjonowania – może działać na kilka sposobów.

Ciekawym rozwiązaniem jest kalkulator konta oszczędnościowego przygotowany przez Toyota Bank. Wystarczy określić wysokość posiadanego / wpłacanego depozytu, aby poznać możliwe do wypracowania zyski.

Przykład. Załóżmy, że na Koncie Oszczędnościowym lokujesz 20 000 zł. Jednorazowy zysk miesięczny wynosi 6,67 zł. Gdyby kwota kapitału została zwiększona do 60 000 zł, urosłyby odsetki – aż do kwoty 50,83 zł.

Jak na koncie oszczędnościowym zarabiać znacznie więcej?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym kalkulator konta oszczędnościowego pokaże wyższe do wypracowania zyski.

  • Zmiana konta oszczędnościowego na lepiej oprocentowane

Im wyższe oprocentowanie, tym wyższych odsetek możesz się spodziewać. Dlatego zdecyduj się na ofertę tego banku, który proponuje dużo więcej.

Za przykład może posłużyć Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku z oprocentowaniem aż do 2% w skali roku. To znacznie więcej niż konkurencyjne rachunki, których oprocentowanie nie przekracza 1% w skali roku.

  • Odkładanie wyższych kwot

Im wyższa kwota kapitału, tym wyższych zysków możesz się spodziewać. Wpłacaj więc możliwie jak najwyższą sumę, od której będą naliczane odsetki. Takie podejście motywuje do systematycznego oszczędzania.

  • Unikaj niepotrzebnych wypłat środków

Zaletą konta oszczędnościowego jest swobodny dostęp do pieniędzy – można je wypłacić w dowolnym momencie. Pierwsza wypłata w miesiącu jest najczęściej bezpłatna, a od kolejnych bank pobiera prowizje – te zaś mogą urosnąć do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Jeżeli chcesz wycisnąć z konta oszczędnościowego więcej, nie wypłacaj pieniędzy bez pilnej potrzeby. Dzięki temu – mimo że nie wpłyniesz na wysokość oprocentowania – nie uszczuplisz możliwych do wypracowania zysków.

Konto oszczędnościowe to dobry sposób na pomnażanie pieniędzy – nawet mimo niskiego oprocentowania. Decydując się na taką opcję masz pewność, że zgromadzone środki są bezpieczne niezależnie od sytuacji finansowej na rynku.

Poprzedni artykułKontuzje w sportach zimowych – jak się przed nimi zabezpieczyć?
Następny artykułGazetka Lewiatan, czyli jak oszczędzać na zakupach spożywczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj