Czym zajmuje się komornik?

Komornik to zawód, który nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Słysząc określenie „komornik” w naszej głowie od razu pojawiają się różne nieprzyjemne wydarzenia, o których słyszeliśmy w telewizji bądź czytaliśmy w gazetach. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czym tak naprawdę zajmuje się komornik?

Komornik – kim jest?

Komornik to funkcjonariusz publiczny, który zajmuje się egzekwowaniem zadłużenia od osób, które mają problem ze spłacaniem swoich długów. Komornik to zawód, do którego nie każdy się nadaje. Koniecznym jest spełnianie kilku warunków, takich jak: nieskazitelna opinia, niekaralność, odbycie studiów administracyjnych lub prawniczych, a także psychiczna odporność na sytuacje, z którymi przyjdzie jemu się spotkać.

Jakie działania podejmuje komornik? Czym się zajmuje?

Komornik zajmuje się przede wszystkim przeprowadzaniem egzekucji komorniczych. Komornik może zająć mienie pieniężne i niepieniężne dłużnika. Może zabrać nie tylko pieniądze, ale także nieruchomości czy inne rzeczy. Komornik próbuje odzyskać pieniądze również poprzez zajęcie rachunku bankowego. Zajęte przez komornika ruchomości oraz nieruchomości są potem licytowane. Licytacje przeprowadzane są w celu spieniężenia majątku dłużnika.

Poprzedni artykułLeasing na samochód, czy to się opłaca?
Następny artykułCo to jest konto oszczędnościowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj