Na to zwróć uwagę przed podpisaniem umowy leasingowej

Jesteś zdecydowany na wzięcie leasingu? Doskonale się składa, ponieważ jest to naprawdę bardzo opłacalna forma finansowania. Warto jednak pamiętać o tym, żeby dokładnie przeczytać umowę leasingową przed jej podpisaniem. Na co zwrócić uwagę, aby nie żałować oddanego podpisu?

Każdy z nas doskonale wie o tym, że w każdej branży mogą znaleźć się bardziej lub mniej uczciwe firmy. To dotyczy również kwestii leasingu. Nie daj się oszukać, a przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj, żeby w trakcie jej trwania nic Cię nie zaskoczyło. Uwierz, że drobny druk ma znaczenie!

Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu?

Wiele osób bierze używane samochody w leasing. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ jest to niezwykle korzystna forma finansowania. Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj, aby nie dać się zaskoczyć żadnym zapisem, który Ci umknął podczas zapoznawania się z nią. Co powinno zwrócić Twoją uwagę? Często istnieje możliwość negocjowania pewnych warunków na korzyść leasingobiorcy. Niekiedy zasady zawarte w umowie są bardzo sztywne. Mogą dotyczyć, na przykład utracenia, czy też zniszczenia pojazdu. Czasami w takich sytuacja umowa przestaje być ważna. Co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj chronić Cię może dobre ubezpieczenie, które jest niezbędne przy zawieraniu tego typu umów. Okazuje się, że nie tylko utrata, czy też zniszczenie samochody leasing używane może wiązać się z unieważnieniem umowy. Niekiedy opóźnienie w spłacie nawet jednej raty może być tragiczne w skutkach! Pamiętaj o tym, że tego typu zapisy możesz negocjować. Porozmawiaj z doradcą, a na pewno uda Ci się zmienić zapisy, które są dla Ciebie niepokojące.

Jak oszacować koszty leasingu?

Leasing aut używanych może być bardzo opłacalny zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Jeżeli nie wiesz, na jakie powinieneś nastawić się koszty, koniecznie odwiedź stronę firmy CLS. Tam czeka na Ciebie wygodny kalkulator leasingowy – https://cls.pl/kalkulator, dzięki któremu określisz comiesięczne opłaty. Ta firma jest godna polecenia, a ponadto pracują w niej najlepsi fachowcy w tej branży. To oznacza, że decydując się na współpracę z firmą CLS możesz być spokojny o warunki umowy. Na pewno będą one dla Ciebie niezwykle korzystne, podobnie jak same koszty zawarcia umowy.

Poprzedni artykułGazetka Lewiatan, czyli jak oszczędzać na zakupach spożywczych
Następny artykułPrawo podatkowe w Polsce. O czym warto pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj