Jak sprzedawać na Amazon? Krok po kroku

Zastanawiasz się jak dotrzeć do nowych klientów? Rozważasz wykorzystanie do tego celu platformy Amazon. Poniżej dowiesz się jak sprzedawać na Amazon

Amazon jest to amerykańskie przedsiębiorstwo założone w Seattle w 1994 roku. Jest to największy na świecie sklep internetowy, który umożliwia zarówno zakup jak i sprzedaż produktów na cały świat. Sprzedaż na Amazon pozwala na dotarcie do ogromnej liczb klientów, ale zmusza również do konkurowania z wieloma firmami. Dodatkowo serwis narzuca własne wymagania dotyczące zarówno sposobu w jaki należy założyć konto jak i sposób realizacji zamówień (rodzaj wysyłki, kontakt z klientem). To wszystko sprawia, że rozpoczęcie handlu na Amazon wymaga odpowiedniego przygotowania.

Sprzedaż na Amazon: od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy założyć konto w serwisie. Do wyboru jest wersja Basic i Pro. Opłaty za ich prowadzenie zostaną omówione w dalszej części. Sprzedaż na Amazon można rozpocząć dopiero po wypełnieniu odpowiedniego formularza, do którego wypełnienia będziemy potrzebować: kopię dowodu tożsamości reprezentanta spółki zgodnie z KRS, kopię wypisu z KRS, dokument potwierdzający miejsce zamieszkania (np. rachunek), nr karty kredytowej (lub debetowej), nr konta do wypłat. Po wypełnieniu formularza następuje weryfikacja telefoniczna lub listowna.

Jak sprzedawać na Amazon? Opłaty, wypłaty i prowizje

Konto Basic na Amazon jest darmowe, jednak pozwala jedynie na sprzedaż jedynie 40 produktów miesięcznie. Konto Pro nie posiada tego typu ograniczeń. Dodatkowo konto Basic jest bezpłatne, płacimy stałą opłatę za każdy sprzedany produkt i procent wartości sprzedaży w zależności od kategorii. Konto Pro posiada stałą miesięczną opłatę za prowadzenie konta i prowizję od każdej sprzedaży, nie ma tutaj stałej opłaty za każdy sprzedany przedmiot. Dodatkowo konto Pro posiada większą funkcjonalność jak np. zbiorcze dodawanie produktów.

Poza opłatami za prowadzenie konta serwis pobiera również prowizje od sprzedaży. Różnią się one w zależności od kategorii produktu jak również czasami od wartości sprzedaży.

Sprzedaż na Amazon rozliczana jest przy pomocy karty kredytowej lub debetowej. Jest to jedyna opcja rozliczeń, nie ma możliwości wybory PayPala czy przelewów bankowych. Wszystkie wypłaty wykonywane są po odliczeniu prowizji.

Podczas sprzedaży w serwisie należy bezwzględnie przestrzegać regulaminu, ponieważ Amazon regularnie blokuje użytkowników którzy go nie przestrzegają.

Poprzedni artykułPozew rozwodowy – o czym pamiętać
Następny artykułEkologiczne rozwiązania w zakresie pakowania produktów branży kosmetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj