Czym zajmuje się doradca finansowy?

Nie każdy rodzi się z umiejętnościami polegającymi na świetnym rozeznaniu się w temacie finansów. Często nie wiemy jak i gdzie inwestować, jaki najlepszy kredyt wybrać czy jakiego rodzaju lokatę. Świat produktów finansowych często jawi się jak coś nie do ogarnięcia przez zwykłego śmiertelnika. Dlatego  korzystamy z usług specjalisty.

Kim jest doradca finansowy?

Jest to człowiek, który pomaga klientom indywidualnym lub korporacyjnym powziąć dobre decyzje finansowe. Decyzje te, najczęściej powiązane są z braniem kredytów lub inwestowaniem pieniędzy w najróżniejsze instrumenty finansowe. Pojęcie doradcy finansowego jest szersze niż doradcy kredytowego lub inwestycyjnego. Po prostu tego typu specjalista powinien znać się na wszystkich zagadnieniach dotyczących finansów. Zakres jego obowiązków oprócz doradzania to również pośredniczenie między klientem a bankiem czy Giełdą Papierów Wartościowych. Wszystko zależy od obszarów na których działa.

Jak wybrać dobrego doradce finansowego.

Taka osoba odpowiedzialna jest za nasze pieniądze, dlatego wybór nie może być przypadkowy. Można sprawdzić jego kompetencje patrząc na dyplom ukończenia odpowiednich studiów, jednak dobrzy doradcy nie muszą mieć ukończonych kierunków związanych z finansami. Najlepiej jednak zasięgnąć informacji, czy dany doradca posiada wysokie kompetencje sprzedażowe, zdolności analityczne i czy jest osobą z nieposzlakowaną opinią.

Poprzedni artykułRejestracja w urzędzie pracy krok po kroku
Następny artykułJak zapewnić sobie finansową niezależność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj