Co to jest konto oszczędnościowe?

Dzisiaj wielu Polaków decyduje się odkładać co miesiąc nawet drobne kwoty, które pozwolą bezpiecznie myśleć o przyszłości. Możemy takie środki odkładać do skarbonki, ale dużo lepszym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe.

Jak korzystać z konta oszczędnościowego?

Konto oszczędnościowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą systematycznie oszczędzać. Takie konto możemy otworzyć do swojego podstawowego rachunku ROR. Pieniądze możemy tam wpłacać w każdym momencie, nawet kilkadziesiąt razy w miesiącu. Najczęściej jednak jeśli chcemy wypłacić zgromadzone oszczędności to bezpłatnie możemy to zrobić  raz w miesiącu. Każda  kolejna wypłata z takiego konta może się już wiązać z dodatkową opłatą uzależnioną od tabeli opłat i prowizji danego banku.

Oprocentowanie dla nowych środków

Jeśli zależy nam na jak najwyższym oprocentowaniu to musimy zwracać uwagę na proponowany poziom oprocentowania. Bardzo często wyższe oprocentowanie otrzymamy, gdy wpłacimy nowe środki. Po kilku miesiącach nasze konto wróci na standardowe oprocentowanie. Jednak nic nie przeszkadza, żebyśmy w przyszłości ponownie skorzystali z takiej promocji. Kiedy wpłacimy kolejne nowe środki oprocentowanie znów poszybuje do góry.

Poprzedni artykułCzym zajmuje się komornik?
Następny artykułRejestracja w urzędzie pracy krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj